Záchranná technická služba,Praha > 

Ceny na instalace drtičů kuchyňského odpadu

Ohodnotit tuto položku
5.0 / 1

Drtiče kuchyňského odpadu jsou moderní kuchyňské spotřebiče a jsou určené ke snížení objemu organického odpadu, který jedna průměrná domácnost vyhazuje do odpadkového koše. Jeden takový drtič může snížit objem odpadů na 70% pro jednu průměrnou statistickou čtyřčlennou rodinu, co vede k úsporám peněz od poplatků pro odpady a od pytlů pro odpadkové koše.

Při výběru značky a modelu drtiče odpadu měly by jste se řídit několika praktickými důvody.

První z nich je spojen s výkonem elektromotoru drtiče odpadu – při minimálních hodnot výkonu z 150 .. 180 W nebude možné drtit úspěšně pevnější organický odpady jako větší zbytky z kostí, chrupavek a další.

Druhá podmínka je průměr výstupu z dřezu, ke kterému bude instalován sifon – měl být to standardní průměr 3 1/2". V opačném případě bude nutní připojit adaptér, konvektor mezi otvorem pro kuchyňský sifon a hlavou pro zavěšení drtiče odpadu, který sníží propustnost odpadů.

Třetí a nejdůležitější podmínkou, kterou se musíme řídit při výběru značky a modelu drtiče odpadu to je výška drtiče odpadu, a zejména výška od podlahy k východu pro špinavou vodu. Je nezbytné, aby po montáže výstup pro špinavou vodu drtiče odpadu byl alespoň na 15 cm nad vstupem do splaškové stoky , která je obvykle spojena s pružnou hadicí do drtiče. Typická výška kuchyňské linky je 75 .. 80 cm, standardní hloubka dřezu je 15 .. 25 cm, a v případě, že vstup do splaškové kanalizace je 20 .. 30 cm od podlahy , pak pro drtič odpadu zůstává hraniční výška 40 .. 50 cm.

Pokud tato podmínka není splněna, existuje riziko ucpání hadice při použití drtiče odpadu, přesto, že při práci voda běží pokud podáváme odpady do pracovního otvoru drtiče odpadu a voda slouží jako transportní tekutina, tj. pomáhá přepravě zdrceních odpadů do kanalizačního potrubí.

A čtvrtý důležitý aspekt je cena zařízení. Nejlevnější modely jsou jednoduché, téměř bez navýšení, zatímco zařízení vyšší třídy mají dvojí a trojí ochranu proti mimovolného zásahu do otvoru nebo ochranu motoru proti vniknutí pevných objektů, jako jsou lžičky na kávu, mince, pevné kostky ovoce a další, zvýšená kapacita, dodatečná zvuková izolace, tepelná ochrana a ochrana proti vlhkosti. V podstatě drtič kuchyňského odpadu se rychle a snadno nainstaluje, ale pokud máte dvojitý dřez při instalaci drtiče v případě potřeby je nutné předvidět i změnu stávajícího systému sifonu.

Další potíže mohou vzniknout z nedostatku prostoru a kuchyně je vybavena jinými spotřebiče – myčka na nádobí, pračka, atd., které používají vodovodní, kanalizační a elektrickou instalaci v kuchyni. Důležitým rysem provozu těchto zařízení je to, že se zapínají a vypínají tzv. pneumatickým tlačítkem, které se obvykle prodává odděleně od samého drtiče odpadu. Jeho účelem je eliminovat riziko z úrazu elektrickým proudem, při dotčení zásuvky mokrýma rukama a špatně provedenou elektroinstalace.

Tento přepínač slouží na zapnutí a vypnutí drtiče vzduchem, který je izolátorem a tak eliminuje toto riziko. Všechny drtiče jsou vybavené vchodem pro řízení takovým tlačítkem. Dalším společným rysem je to, že drtiče bez ohledu na značku a model, bylo to Emerson, Fagor a General Electric, nože nebo drticí disky, kterými drtič smílá odpady jsou vyměnitelně.

Obvykle se musí vyměnit při opotřebování a některé značky drtičů kuchyňského odpadu jako Franke, Pyramis a Teka doporučují čas pro tuto změnu. U modelů drtičů s rotující deskou a třecím diskem je toto období značně zvýšené. Všechny modely drtičů kuchyňského odpadu se nabízejí se zárukou mezi 2 až 3 roky Firma Gamaterm nabízí profesionální montáž drtičů kuchyňského odpadu a změnu vodovodních a kanalizačních systémech v Praze za přijatelné ceny. Konzultujeme při výběru, dodáváme nové a opravujeme drtiče odpadu všech značek a modelů.

Ceník práce pro základní a dodatečné služby:

- Montáž drtiče kuchyňského odpadu – 1110 korun

- Výměna těsnění dřezu – 390 korun

- Výměna hadici pro špinavou vodu – 459 korun

- Výměna adaptére 3 1/2"/60 mm – 490 korun

- Montáž pneumatického tlačítka – od 300 až 800 korun

- Rekonstrukce vodovodních a kanalizačních systémech dřezu – na místě po prohlídce.

- Změna řezných nože, rotačních desek, disků – na místě po prohlídce.

- Dodání náhradních dílů, opravy – po prohlídce.

- Vyčistění zacpaného drtiče odpadu a diagnostika – od 500 až 900 korun

Poplatek pro návštěvu na adrese v Praze a okolí – 370 korun Dopravní poplatek pro adresy mimo Prahy – 7,5 korun /km.

Záruka pro instalaci – 1 rok Zvýšení cen na 20% pro práce mimo pracovních hodin a ve víkendu.