Záchranná technická služba,Praha > 

Ceny na instalace sprchových koutu

Ohodnotit tuto položku
2.2 / 6

Instalace sprchového koutu je velmi důležitý úkol, a se vyznamenává složitosti přípravy plochy, na kterou budoucí sprchový kout se bude nacházet, jako relativní stupeň obtížnosti instalace dalších hlavních typů koupelnových zařízení.


Příprava pro instalaci

Než začnete instalovat sprchový kout, kde ho chcete mít, ujistěte se, že je udělaná kvalitní hydroizolace pod vrstvou lepidla, které drží v koupelně dlažbu v místech kde sprchový kout bude ve styku s podlahou nebo stěnami koupelny.

Pokud nemáte dvojitou hydroizolace nebo nevíte, zda je nebo není taková, tak pečlivě zkontrolujte stav malty do spár v místě budoucího kontaktu. Tato dlažba bude provozována v podmínkách zvýšenou vlhkostí kvůli koupání, a pokud malta není kvalitní nebo je zastaralá, je vhodné nahradit ji před vlastní instalací sprchového koutu.

Pokud sprchový kout je v sadě s hydromasážním panelem, parní vanou nebo jinými doplňky pro koupelnu, které potřebují teplou a studenou vodou, ujistěte se, že všechny potřebné spojovací materiály a rohoví kohoutky lze namontovat na určené místo – to znamená, zda instalační čepy neodpojí napájecí kabely nebo vodovodní trubku. Zkontrolujte, zda elektrické kabely nebo vodovodní potrubí se provádí pomocí speciálního vybavení.

Vlastní instalace

Vlastní instalace probíhá vždy způsobem popsaným v pokynů k instalaci sprchového koutu. Důsledně se montují sifon na podlaze vany, sprchová vanička, boční stěny (sprchová zástěna), nosná konstrukce – jestliže je taková, dveře sprchového koutu a upevňovací prvky nebo posuvné válečky. Posledními se montují doplňky, jako jsou hydromasážní panely, hlavové sprchy a sprchové sedátka.

Testování sprchového koutu

Testování sestaveného sprchového koutu se koná až a jenom po uplynutí potřebné technologické doby pro vyschnutí zálivek, montážních lepidel a hydroizolačních vrstev, která obvykle trvá asi 24 hodin

Gamaterm s.r.o. má k dispozici tým profesionálních instalatérů, majících potřebné zkušenosti pro montáž nebo opravu všech značek sprchových koutů a zástěn. Nabízíme kompletní nebo částečnou instalaci, výměnu vodních panelů a bloky a pro sprchy na zakázku.

Typické naše služby, které nabízíme, jsou:

  • Příprava vodotěsnosti koupelny pro namontovaní sprchového koutu.
  • Prodloužení vodovodního a kanalizačního potrubí pro teplou a studenou vodu.
  • Nanesení hydroizolace pod obklady a nepromokavé spárovací hmoty.
  • Vyrovnání podlahy koupelny.
  • Montáž sprchové vaničky.
  • Montáž sprchových zástěn, dveří a nosných konstrukcí.
  • Montáž hydromasážních panelů.
  • Kompletní montáž a demontáž sprchových koutů, sprchových zástěn, kombinovaných sprch a luxusních sprchových koutů vlastního provedení.
  • Instalace různých typů zařízení pro sprchové kouty – LED osvětlení, senzorové ovládání, nepromokavé hudební systémy.
  • Montáž protiskluzového provedení – kliky, trubkové rámy.

Typická instalace sprchového koutu za ideálních podmínek stojí mezi 1450 a 3500 CZK.

Vzhledem k tomu, že rozmanitost konstrukcí sprchových koutů je velká, každý jednotlivý sprchový kout jako provedení má určitý čas na instalaci. Přesnou nabídku o tom, kolik bude stát Vaše instalace dostanete až po prohlídce.

Poplatek pro návštěvu na adrese – 380 CZK
Zvýšení cen na 20% pro práce mimo pracovních hodin a ve víkendu. Záruka pro instalaci podle platných právních předpisů o záručním servisu.