Záchranná technická služba,Praha > 

Ceny na instalaci WC nádržek

Ohodnotit tuto položku
5.0 / 1

WC nádrž je povinným příslušenstvím pro každé veřejné nebo soukromé WC. Navzdory tomu, že na trhu jsou k dispozici stovky různých značek a modelů nádrže z různých materiálů – plast, fajáns, porcelán, ocel, většina z nich jsou instalovány zhruba stejným způsobem.

Nejdřív základ nádrže se připevňuje pomocí šroubů a hmoždinek z montážní sady k stěně. Při připojování těla nástěnnou  nádrže je nutně zabezpečit velmi dobré vyrovnání. V závislosti na to zda budete montovat rovnou nebo rohovou WC nádrž, zda je stěna z cihly, Ytong nebo sádrokartonu, bude možná změnit hmoždinky z montážní sady.

Nádrž se navazuje prostřednictvím výstupního potrubí k WC sedátku nebo monobloku odstraněním ochranné zátky. V závislosti na typu splachovací nádrže – horní (nádrž pro vysokou montáž) nebo spodní (nádrž pro nízké vyplachování) může být nutné použití adaptéru, přechodové hadice, přípojky na WC 110 a/nebo pryžové manžety pro adaptér. Typ vypouštění WC nebo bidet – zadní nebo spodní v tomto případě nemá žádný význam.

Důsledně se namontují protihavarijní kohout pro nastavení průtoku vody v nádrži a měkké připojení k přívodu studené vody.

Po dokončení instalace v programu je další krok – testování a nastavení mechanismu WC nádrže. Otevírá se uzavírací ventil, otevírá se víko nádrže a se kontrolujte, zda se plní správně, zda ne vytéká voda přes některé těsnění, zda mechanismus plováku se volně pohybuje. Zkontroluje se také vhodnost plnicí jednotky – voda musí nastupovat rovnoměrně i bez velkého hluku a klapka musí utěsnit plnicí otvor při plnění nádrže.

Kombinované nádrže, skryté nádrže a pro zabudovaní, jako i pro využití recyklované vody se instalují stejným způsobem. V případu automatických WC nádrži se dělá dodatečná montáž senzoru a pohonu a při kombinovaných (dvoustupňových) WC nádrži se dělá i kontrola a seřízení dvou tlačítek.

Při instalaci WC nádrži pro venkovní instalaci se postupuje obdobně.

Někdy výrobce WC nádrži poskytuje další náhradní díly, které se nejčastěji se poškozují nebo ničí – plastové matice, gumové těsnění 1/2, náhradní tlačítko pro úsporu vody u dvoustupňových WC nádrži.

Tank WC nádrže v závislosti na modelu shromažďuje 3 až 6 litrů, vzácné jsou výrobky s objemem 10 litrů a proto správné instalace, kde nedochází k žádnému úniku ze splachovací nádržky je velmi vzácní, protože za 1 den přes ventil nefunkční splachovací nádržky mohou uniknout až 300 litrů vody.

Naše orientační mzdové náklady na instalaci WC nádrže:

  • Instalace nástěnné WC nádrže – 350 CZK
  • Instalace venkovní WC nádrže – 410 CZK
  • Instalace WC nádrže pro zabudovaní – po prohlídce.
  • Instalace luxusních a na zakázku WC nádrže – po  prohlídce
  • Výstavba nové vodovodní a kanalizační instalace pro WC nádrž – na místě.
  • Montáž nestandardních WC nádrže – cena jen po prohlídce.
  • Demontáž WC nádrže – 180 CZK
  • Nastavení WC nádrže – 125 CZK

Ve všech případech před zahájení práce budete mít písemnou nabídku s přesnou cenu za práce a materiály.

Poplatek pro návštěvu na adrese – 380 CZK
Dopravní poplatek pro adresy mimo Prahy – 7 korun /km
Zvýšení cen na 20% pro práce mimo pracovních hodin a ve víkendu.

Provádíme dodávku nových WC nádrže z populárních značek a modelů, jako:  Fayans, Nova Top, Neo, Roka, Vidima, Lazur, Ideal, Victoria, Solo-Kolo, Meridian, Тhe gap, Luka, Saniplast aj.