Záchranná technická služba,Praha > 

Ceny pro pročištění dřezů a sifonů pro dřezy

Ohodnotit tuto položku
0.0 / 0

Již více než 10 let náš tým odborníků nabízí své služby pro pročištění sifonů pro kuchyňské dřezy, koupelné dřezy, umyvadla, zahradní a letní dřezy a vyčištění potrubí pro špinavou vodu. Máme k dispozici vhodný techniku ​​pro ruční i strojní pročištění – různé modely vakuum pump, pružiny, stroj na pročištění kanálů. Vlastníme vodotěsnou videokameru pro video diagnostiku kanálů, adaptovanou pro nejběžnější průměr trubky pro kuchyňskou linku – d = 50 .. F70.

Pokud Vaše vlastní pokusy na odblokování dřezu – zdánlivě snadný úkol – byly neúspěšné, to znamená, že je čas, aby nám zavolat a náš zkušený instalatér pročistí Váš dřez nebo potrubí.

Jak postupujme?

První věc, kterou děláme při příjezdu na místě je diagnostikovat problém – kde je blokáda.

Dřez se ucpe, pokud jeho sifon nebo někde v potrubí vedoucí k vodorovné kanalizace tvoří zástrčku z organických a mechanických odpadu. Pokud je ucpaný dřez v koupelně a má společný prostor s odtokem v koupelně, pak pro zacpané potrubí po sifonu při spouštění vody od dřezu, voda se bude vylévat ne přes výstup sifonu a přes sifon na podlaze koupelny.

Druhá věc, kterou je nutné za normálních okolností udělat, je pochopit podstatu blokování a co ho způsobilo, aby vybrat příslušný nástroj nebo zařízení pro pročištění.
Pokud bylo zacpaní náhle a Vy jste si nevšimli postupně v průběhu času snížení průtoku vody z dřezu před momentem zacpání, jde o krátkou zátku a pročištění bude poměrně snadné a rychlé. V tomto případě budeme kontrolovat sifon dřezu, a pokud příčina není v něm, pak zablokování je někde v potrubí za ním. Tehdy se budeme snažit odstranit ucpání pomoci vakuové pumpy nebo ruční profesionální pružinou, kterou prorazíme zátku.

V mnoha případech, když byt je domovem pro více než jednu osobu, zákazník není seznámen se specifikou ucpání. Velmi často se stává, že při snížení toku, což je způsobeno postupnými ukládáními podél celé délky vodorovného potrubí, člověk si zvyká a nevěnuje tomu pozornost. Při takových zacpání příčina zablokování se nachází v neomezeně dlouhém účastku potrubí nebo kolem kolena nebo T části ventilu.

Situace může být ještě horší, pokud u tohoto typ ucpání byly provedeny pokusy odblokovat pomoci přípravků pro pročištění kanálu, a jsou uprchlí více než 24 hodin po neúspěšných pokusech. To je tak, protože většina produktů jsou alkalické, a znečištění,  zejména v kuchyňských dřezů – tuk, zbytky potravin. Přípravky pro pročištění kanalizace neodstraňují tuk , pokud ucpání je daleko od sifonu, nedosáhají s dostatečnou koncentraci do zátky a pří dlouhém kontaktu přípravku s tukem se vytvoří účastek tuhého gelu na bázi mýdla, který může dosáhnout až jednoho metru délky.

Třetí věc, která se dělá v případech zvlášť vytrvalých ucpání, je použít stroj pro pročištění kanalizace.

Stroj má elektrický motor s reduktorem a otáčí pružinu s řezací kulovitou nebo kuželovitou hlavu, proces odblokování zahrnuje četné vložení hlavy, řezání části zátky a odstranění stávajících odpadů, aby nevadily a se nepřilepovaly znovu a tak dále, dokud ucpaná část kanalizace dřezu bude vyčištěna.

Ve velmi vzácných případech – pokud je opační sklon instalace, nesprávně instalovaná nebo improvizována instalace dřezu – například v případech dřezu na balkonu, velmi starého potrubí v budově aj. možná, že  zablokování je způsobené vniknutím cizích těles do instalaci.

Podezřelé místa jsou místo spojení svislého potrubí s horizontálním. Další možnost je, že vstup velkého množství omítky přes popraskané nebo poškozené potrubí nebo vyhození velkého množství mechanického odpadu do dřezu. Je také možné při neúspěšném použití hydroxidu sodného že se stálo rozežíraní potrubí nebo těsnění a ucpání se zhoršilo ještě navíc.

Pak je čas na čtvrtou věc, kterou uděláme – použití kamery pro video diagnostiku kanálů.

Při tomto postupu do kanálu se vloží malá vodotěsná kamera s dlouhým kabelem po ní, vybavená čidlem, kterou ověříme, zda se tyká cizího tělesa nebo prasklého potrubí. V tomto případě pročištění není možné a doporučíme výměnu poškozené části instalace dřezu.

Použití této služby je doporučené v případech pravidelné nebo opakované zacpaní jednoho dřezu pro určení příčiny problému. V mnoha případech – pro starší instalace nebo nesprávné používání dřezu se tvoří pevné usazeniny na stěnách trubek, které jako „magnet“ zadržují přecházející přes potrubí odpadky a instalace znovu a rychle bude zablokovaná.

Doporučujeme použití služby video diagnostika kanálu a po pročištění dřezu v případě zvláště vytrvalých neprůchodnosti.

Nezávislé jaký je Váš případ ucpání dřezu, obdržíte od nás správný přístup a profesionalitu.

Ceny práce pro pročištění dřezů:

  • Cena pro pročištění vakuum pumpou -  od 750 až 1600 korun.
  • Cena pro ruční pročištění pružinou - od 900 až 2200 korun
  • Strojní pročištění dřezu - od 1000 korun v závislosti na složitost a potřebný čas. 
  • Cena pro video diagnostiku kanálu Φ 50 až 3 m - 690 korun
  • Cena pro video diagnostiku kanálu Φ 70 až 10 m - 1700 korun

Poplatek pro návštěvu na adrese  – 370 korun

V případu návštěvy na adresu mimo Prahy – 7,5 korun / km a cestovní náhrady v případu adresách v určité vzdálenosti od Prahy.

Zvýšení cen na 20% pro práce mimo pracovních hodin a ve víkendu.

My z „Gamaterm“ sro, Praha, nabízíme další služby ve spojení s odblokování kanalizace, sifonů, pročištění WC, odblokovat šachet a vodovodů.