Záchranná technická služba,Praha > 

Cena video diagnostiky kanálů (CCTV)

Ohodnotit tuto položku
2.0 / 1

Video diagnostika kanálů (video diagnostika potrubí – vodovodní, topenářské, kanalizace), bazénů a dalších je proces, při kterém v vodovodním potrubí nebo kanalizačním potrubí dovnitř se dává inspekční kamera, která prostřednictvím kabele nebo rádiovými vlny převádí obraz na zařízení pro zobrazení nebo zaznamenání získané informace. Někdy zařízení, které se používá pro diagnostiku, se nazývá endoskop.

Nejčastěji tato služba slouží ke kontrole stavu daného potrubí nebo pro odhalování úniku, a také pro odhalování nánosů nebo s ohledem na povahu a příčiny ucpání v ucpané odtokové kanalizace.

Obvykle videokamery používané pro video diagnostiku jsou vodotěsné (třída ochrany alespoň IP67) a jsou vybavené osvětlujícím LED, který umožňuje získat jasný obraz zkoumaných lokalit.

Video diagnostice teoreticky podléhají všechny druhy vodovodních přípojek, trub a potrubí, bez ohledu na jejich průměr, protože nejmenší videokamery, která jsou k dispozici na trhu mají průměr 2 .. 3 mm. Ale v praxi, potrubí nebo potrubí s průměrem menším než 50 mm obtížné podléhají video diagnostice, protože poloměr otáčení jednoho fitinku neumožňuje průchod kamery přes fitink, protože jeho délka je nejméně 25 .. 30 mm u nejmenších kamer pro CCTV.

Další významné omezení, které ovlivňuje možnost video diagnostiky je délka zkoumané trasy – pro horizontální úseky bez revize s délkou výše 10 m je velmi obtížné zasadit kameru dopředu a je nutný předchozí odborný úsudek, zda video diagnostika může být uskutečněná.

Kdy se doporučuje použití služby „video diagnostika potrubí a trub“?

- Po dokončení generální opravy vodovodní a kanalizační instalace nebo opravy kanalizace. Jedná prohlídka může ušetřit Vám peníze a bolesti hlavy po letech v případě, že oprava byla špatně provedená.

- Pokud máte podezření na netěsnost nebo snížený průtok.  

- V případech pravidelného ucpání potrubí, kanálů a sifonů, pro detekce poškození a činitelů ucpání.

- Ucpané dřezy, šachty, sifony.

- Chcete zjistit může-li být provedená bezvýkopová oprava vašeho kanalizačního systému.

„Gamaterm“ s.r.o, Praha, má k dispozici potřebné vybavení pro video diagnostiku trub a kanálů s průměrem větším než  50 a nabízí tuto službu v celém státu. Máme různé typy kamer ve viditelné části spektra, videorekordéry s kartami SD, přenosné kabely, zařízení a pružiny pro tlačení, dálkově ovládaná kamera pro potrubí s průměrem více než 110 mm od značky Rems a Rothenberger.

Ceník našich služeb:

Průměr Ø 50 a více

Ceny na video diagnostiku kanálu do 10 m – 1870 korun

Ceny na video diagnostiku kanálu z 10 až 18 m – 1990 korun

Ceny na video diagnostiku kanálu z 18 až 20 m – 2400 korun

Ceny na video diagnostiku kanálu více 20 m – 4800 korun
 

Průměr z  Ø 25 až Ø 50 – rovný úsek

Ceny na video diagnostiku do 3 m – 1408 korun

Pro trouby 3/4 coul а do 1 coul rovný úsek

Ceny na video diagnostiku do 1.8 m – 6120 korun

Uložení souboru z video diagnostiky kanálu se platí zvlášť a je 550 korun.
   

V případu návštěvy na adresu mimo Prahy – 7,5 korun / km a cestovní náhrady v případu adresách v určité vzdálenosti od Prahy.

Poplatek pro návštěvu na adresu – 370 korun. Záznam filmu na DVD do 4,5 GB – 1000 korun

Máte-li další otázky ve spojení s video diagnostikou potrubí, nebo nevidíte aby váš případ byl zde popsán, neváhejte kontaktovat s námi na telefonních číslech uvedených v stránce  pro kontakty.

Pro kontrolu komínů, komínových těl, vzduchového potrubí a vedení se používá další zařízení